NARODOWY DZIEń PAMIęCI ŻOŁNIERZY WYKLęTYCH
Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Mobilizacja i walka Żołnierzy Wyklętych była pierwszym odruchem samoobrony społeczeństwa polskiego przeciwko sowieckiej agresji i narzuconym siłą władzom komunistycznym, ale też przykładem najliczniejszej antykomunistycznej konspiracji zbrojnej w skali europejskiej, obejmującej teren całej Polski.

5 marca poczet sztandarowy w imieniu naszej szkoły, dumnie wziął udział w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Obchody rozpoczęła Msza święta w kościele Narodzenia NMP w intencji ojczyzny, po której nastąpił przemarsz pod  budynek Zakładu Karnego, gdzie odbyły się uroczystości oficjalne: został odśpiewany Hymn Państwowy i wystąpił Prezydent Miasta Biała Podlaska. Następnie odbył się Apel Pamięci i złożenie kwiatów. Dzień uwieńczył bieg „Tropem Wilczym” w dystansie honorowym 1963 m. oraz 5 km. (z elektronicznym pomiarem).

W skład pocztu sztandarowego wchodzili uczniowie:
  1. Przemysław Kargier
  2. Igor Młyński
  3. Anna Gromysz
  4. Dominika Kalinka
  5. Kacper Stankiewicz
  6. Mateusz Boś
Opiekę sprawowała Pani Laura Czuhan.

Dodane: 2023-03-06, przez: Ewa Toczek