Movember 2022. Zapuść wąsy!
Listopad został uznany na całym świecie miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz rakiem jąder. Nie bez przyczyny właśnie na ten miesiąc przypada kampania Movember 2022 (tzw. Wąsopad). Akcja społeczna została w 1999 roku w Australii i swoim zasięgiem objęła niemalże cały świat. Idea kampanii Movember jest prosta – przez cały listopad mężczyźni zapuszczają wąsy, nie tylko na znak solidarności, ale również aby wzbudzić ciekawość otoczenia oraz zapoczątkować dyskusję na temat profilaktyki oraz zachorowalności na nowotwory prostaty oraz jąder. W tym roku Szkolny Zespół d/s Zdrowia przygotował kampanię informacyjną dla całej społeczności szkolnej pod hasłem: Czy znasz już Movember? Jeśli nie, czas to zmienić! Do akcji przyłączyła się klasa 1 B Szkoły Branżowej I stopnia Nr 2 wraz z wychowawcą Panią Ewą Toczek. Uczniowie przygotowali plakaty zawierające hasła o tematyce profilaktycznej, które zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Więcej informacji: Kampania Movember 2022 w Polsce. Zapuść wąsy! https://www.zwrotnikraka.pl/movember-wasopad-w-polsce-2017/ Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji oraz filmów dotyczących profilaktyki.
Dodane: 2022-11-30, przez: Ewa Toczek