Rzuć Palenie Razem z Nami
Co roku w trzeci czwartek listopada przypada światowy Dzień Rzucania Palenia. W tym dniu obchodzona jest ogólnopolska akcja "Rzuć Palenie Razem z Nami", mająca zachęcić palaczy do zerwania z nałogiem.
Szkoła nasza corocznie przyłącza się do akcji, promując w te sposób zdrowy styl życia i walkę z uzależnieniem. Dlatego też Szkolny Zespół d/s Zdrowia w dniu 17 listopada 2022 r. zorganizował prezentację, przygotowaną przez przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej: Panią Małgorzatę Sacewicz i Panią Patrycję Kowieską. W czasie prezentacji młodzież miała możliwość poszerzenia wiedzy na temat szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów oraz obejrzenia filmu: "Rzuć palenie". Rozdawane były również ulotki tematyczne jak i testy uzależnienia od tytoniu. Teksty z humorem przekonywały, że palenie papierosów nie przyczynia się do zdrowego stylu życia. Nasze dziewczęta jednoznacznie twierdzą: "Na górze róże, na dole rząd maków, kochamy tylko niepalących chłopaków".
Zapraszamy do wykonania testu: Uzależnienia od tytoniu oraz do zinterpretowania wyników.
Szkolny Zespół d/s Zdrowia: Pani Grażyna Zawadzka, Pani Agnieszka Biegajło, Pani Dorota Kulicka, Pani Marta Makarska-Makaruk, Pani Magdalena Sowa, Pani Anna Jeleń, Pani Dorota Kubicka.
Dodane: 2022-11-17, przez: Ewa Toczek