Realizacja Programów Edukacyjnych
W naszej szkole w ramach profilaktyki i promocji zdrowia realizowane były programy edukacyjne: "Znamię! Znam je!?" - program dotyczący czynników ryzyka zachorowania na czerniaka, uświadamiania zagrożeń i zasad profilaktyki oraz wartości odpowiednich zachowań i postaw.
Program edukacyjny "Podstępne WZW" - dotyczący przeciwdziałania sytuacji i podnoszenia  poziomu wiedzy na temat zakażeń HBV i HCV,  pozwalającej na rozpoznawanie i unikanie sytuacji narażenia na zakażenia, podejmowanie działań profilaktycznych, a także rozpoznanie zakażenia i przez to zapobieganie dalszemu rozprzestrzenieniu się. Realizatorami tych programów były Panie: Dorota Kubicka i Danuta Kukawska.
Program edukacyjny "ARS, czyli jak dbać o miłość?", którego celem jest ograniczenie niekorzystnych następstw zdrowotnych, prokreacyjnych i społecznych związanych z używaniem i nadużywaniem substancji psychoaktywnych przez młodzież wchodzącą w dorosłe życie. Realizatorem tego programu była Pani Magdalena Sowa

Szkolny Zespół d/s Zdrowia
Dodane: 2022-06-21, przez: Ewa Toczek