Wydarzenie:

Egzamin uczestników zajęć specjalistycznych - „Spawanie metodą TIG”.
Egzamin przebiegał w dwóch etapach: 1 - część teoretyczna (test) i 2 - część praktyczna zdawana przed komisją zewnętrzną, powołaną przez Kierownika Ośrodka Certyfikacji Instytutu Spawalnictwa z listy egzaminatorów zatwierdzonych przez Radę Zarządzającą Ośrodka, w celu potwierdzenia i weryfikacji nabytych kwalifikacji.
  Po pozytywnym wyniku egzaminu uczestnicy uzyskują uprawnienia do wykonywania spoin metoda TIG. Uzyskane uprawnia potwierdzają kwalifikacje zawodowe, które uznawane są w krajach Unii Europejskiej.
Metoda TIG umożliwia uzyskanie spoiny niezwykle czystej i wysokiej jakości. W procesie nie powstaje żużel, co eliminuje ryzyko zanieczyszczenia spoiny jego wtrąceniami, a gotowa spoina praktycznie nie wymaga żadnego czyszczenia. Metoda TIG jest najczęściej stosowana do spawania stali nierdzewnych i innych stali wysokostopowych oraz takich materiałów jak aluminium, miedź, tytan, nikiel i ich stopów.
Spawanie TIG jest wykorzystywane między innymi do spawania rur i rurociągów oraz cienkich blach. Uzyskane kwalifikację dają możliwość pracy w różnych gałęziach przemysłu, m. in. spożywczym, chemicznym, samochodowym, lotnictwie.
Dodane: 2022-05-23, przez: Wojciech Bagiński

Informacja dotycząca plików cookies:
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.