„Kinematograf na Bielanach”
Dnia 20.05.2022 r. uczniowie klas 1 TG, 2 TG oraz 3 TG o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej, pod opieką pani Bożeny Piotrowskiej, pani Moniki Hołubiuk-Martyniuk, pani Ewy Wilk oraz pani Agnieszki Alikowskiej, mieli okazję obejrzeć najnowsze, interaktywne widowisko taneczno-muzyczne  pt. „Kinematograf na Bielanach – Tańce i Piosenki Starej Warszawy” w wykonaniu tancerzy Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie” Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, Filii w Białej Podlaskiej.

Na scenie oprócz tancerzy i muzyków Podlasia pojawili się także soliści oraz studenci i absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego. Tancerzom towarzyszyła orkiestra kameralna pod kierunkiem (kierownika muzycznego zespołu i dyrygenta) Przemysława Marcyniaka – autora opracowań muzycznych. Nad przygotowaniem wokalnym tancerzy Podlasia pracował Marek Chmiel, natomiast całość widowiska oraz choreografię przygotował kierownik artystyczny zespołu Marcin Bochenek.

Dodane: 2022-05-24, przez: Wojciech Bagiński