XXIII Bialskie Dni Książki Dziecięcej!
W maju poeksperymentujemy z książką! Przed nami XXIII Bialskie Dni Książki Dziecięcej! ph. „Poeksperymentuj z książką"! Będzie wystrzałowo, naukowo i książkowo. W tym roku Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży „Barwna" oraz Multicentrum zaproszą wszystkich do wspólnej, rodzinnej zabawy. To właśnie książka popularnonaukowa stanie się bohaterką tegorocznej edycji wydarzenia objętego Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka.
Zaplanowano dużo atrakcji w tym: spotkania autorskie, fascynujące eksperymenty oraz wiele ciekawych doświadczeń naukowych, które pozwolą pokochać przedmioty ścisłe.
  • 18 maja br. o godzinie 17:00 w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży „Barwna" spotkanie z Wojciechem Mikołuszko pt. „Eksperymentuj! Baw się i ucz! Nasz gość jest dziennikarzem i przyrodnikiem.
  • 20 maja br. o godzinie 18:00 w Amfiteatrze w założeniu zamkowo-parkowym Radziwiłłów podniebne ciekawostki przedstawi nam Karol Wójcicki – pasjonat i fotograf nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowym, prezenterem telewizyjnym.
  • 25 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej gościć będziemy dr Magdalenę Osial - chemika, naukowca, absolwentkę i pracownika Uniwersytetu Warszawskiego.
  • 25 maja o godzinie 13:00, na zakończenie XXIII Bialskich Dni Książki Dziecięcej w amfiteatrze odbędzie się wielki piknik naukowy, podczas którego goście specjalni z Laboratorium Pana Korka zagwarantują nam świetną zabawę z nauką w roli głównej. Pokaz eksperymentów oraz ciekawych doświadczeń sprawi, że na twarzach wszystkich pojawi się uśmiech i ciekawość odkrywcy.
Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowe https://mbp.org.pl/a,476,xxiii-bialskie-dni-ksiazki-dzieciecej
Dodane: 2022-05-17, przez: Ewa Toczek