Graficy z 1 TG z wizytą w drukarni
Uczniowie z klasy 1 TG – kierunek technik grafiki i poligrafii cyfrowej, wraz z nauczycielami, odwiedzili drukarnię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. Pracownik drukarni – Pan Stanisław Bogusz bardzo szczegółowo opowiedział i pokazał, na czym polega jego praca. Uczniowie mogli zobaczyć różnego rodzaju maszyny i ich zadania. Większość przedmiotów, które zostały zaprezentowane mają swoją historię. Mimo tego, że wygrały walkę z czasem są nadal sprawne i nadają się do pracy – kunsztu drukarskiego.
Niesamowitość miejsca tworzą maszyny tworzące całą typograficzną drukarnię z pełnym bogactwem czcionek, matryc, klisz, urządzeń odlewniczych i pras. Podczas wizyty w drukarni zapoznaliśmy się z procesem drukowania offsetowego, przycinania papieru gigantyczną gilotyną i działania introligatorskie.

Wycieczka miała charakter edukacyjny. Opiekunami wyprawy były Pani Bożena Piotrowska, Pani Edyta Rypina, Pani Marta Bąkowska.

Dodane: 2022-05-16, przez: Ewa Toczek