Zbiórka pieniędzy na budowę w Białej Podlaskiej pomnika Romana Kłosowskiego
Drodzy uczniowie i nauczyciele, przyłączamy się do akcji. Trwa publiczna zbiórka funduszy, prowadzona przez Koło Bialczan, na budowę pomnika Romana Kłosowskiego - wybitnego artysty i reżysera pochodzącego z Białej Podlaskiej, chluby naszego miasta, filmowego „Maliniaka”. W dniach 16-20 maja 2022 r., na terenie szkoły odbędzie się zbiórka pieniędzy, aby wesprzeć szczytny cel. Każdy Uczeń wspierający zbiórkę kwotą:
  • 2 zł i więcej zostanie nagrodzony symboliczną uwagą pozytywną + 5 punktów.
  • 5 zł i więcej zostanie nagrodzony symboliczną uwagą pozytywną + 10 punktów i więcej.
Warto pomagać BO: Roman Kłosowski urodził się w 1929 roku w Białej Podlaskiej. Tutaj chodził do Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Ignacego Kraszewskiego. W centrum miasta przy ulicy Garncarskiej wciąż stoi dom, w którym aktor spędził swoje dzieciństwo i młodość. Uroczyste odsłonięcie ławeczki Romana Kłosowskiego planowane jest na wrzesień 2022 roku podczas obchodów 100 rocznicy powstania Koła Bialczan. Proponowana lokalizacja pomnika to Plac Wolności. Twórcą pomnika będzie dr hab. Grzegorz Maślewski, profesor na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, bialczanin, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej.
Więcej informacji można uzyskać w artykule zamieszczonym w Radio Lublin Biała Podlaska: Roman Kłosowski doczeka się pomnika. Ruszyła zbiórka pieniędzy i Biała Podlaska upamiętni Romana Kłosowskiego. W mieście stanie pomnik aktora. Wpłat można dokonywać na konto nr: 19 8025 0007 0023 7611 2000 0030.
Dodane: 2022-05-12, przez: Ewa Toczek