Technik robotyk - nowy kierunek kształcenia
Właśnie stoisz przed wyborem odpowiedniej szkoły dla siebie?
Nie wiesz co wybrać?
Te pytania stawia dziś wielu kandydatów do szkół ponadpodstawowych.
Wychodząc na przeciw potrzebom rynku pracy wzbogaciliśmy naszą ofertę na rok szkolny 2022/2023 o nowy kierunek kształcenia - Technik robotyk.

Technicy tej specjalności posiadają szeroką wiedzę i umiejętności z zakresu mechaniki, elektrotechniki, elektroniki, automatyki oraz informatyki. Specjaliści z tego zawodu poszukiwani są do obsługi, instalowania i programowania procesów produkcji z wykorzystaniem robotów i układów automatyki przemysłowej.

W ramach realizacji projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego pn. „Fachowcy z Brzeskiej! – edycja 2” w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej zainstalowano 3 roboty przemysłowe do nauki programowania - 2 roboty 6-osiowe firm Kawasaki i EPSON oraz robot typu SCARA firmy EPSON.

Prezentujemy filmy z testowania robotów oraz inne filmy z zastosowania automatyki i programowania.

Dodane: 2022-06-15, przez: Ewa Toczek