Otrzęsiny klas pierwszych – relacja z imprezy
18 października 2021 r. w naszej szkole odbyły się Otrzęsiny Klas Pierwszych. Wydarzenie miało na celu integrację uczniów klas pierwszych z całą społecznością szkolną i ich wychowawcami. Uczestnicy imprezy w atmosferze dobrej zabawy, w obecności dyrekcji szkoły, swoich wychowawców i starszych kolegów, prezentowali umiejętności artystyczno-plastyczne, sprawność fizyczną i intelektualną. Z oddaniem i zapałem podejmowali wyzwania, rywalizując o zwycięstwo i tytuł najlepszej klasy. Dla uczniów istotą konkurencji i rywalizacji było zaprezentowanie ducha zgranej i zintegrowanej klasy. Swoim zaangażowaniem udowodnili, że potrafią współzawodniczyć, zwyciężać i cieszyć się z odniesionych sukcesów. W jednej z konkurencji uczniowie zaprezentowali wykonane przez siebie portrety wychowawców. Zadanie niebanalne, gdyż owy portret trzeba było wykonać dekorując dynię. W kolejnych musieli zmierzyć się z trudnym zadaniem odgadnięcia przedmiotów z magicznego pudełka, ułożenia największej ilości wyrazów z rozsypanki, zatańczenia belgijki czy wylicytowania zadania specjalnego – odnalezienia srebrnego jabłka w „paszczy lwa”, „groty króla”, „pokoju straceń” (w rozumieniu mniej poetyckim – po prostu w gabinecie dyrektora). Nie zabrakło również konkurencji dla wychowawców pierwszaków. Nauczyciele śpiewająco pomogli swoim wychowankom w odgadnięciu utworu z repertuaru „muzyka młodzieżowa” oraz „muzyka rozrywkowa”. Wrażenia niesamowite! To trzeba było po prostu zobaczyć, usłyszeć i oczywiście mocno docenić. Jury miano najbardziej zgranej klasy przyznało uczniom klas 1TG, 1TI, 1TEM, 1TS, 1A. Ponadto za ducha walki oraz chęć zwycięstwa w konkursach wyróżniło klasę 1TG. Za przygotowanie imprezy podziękowania należą się: • Zastępcy Przewodniczącego Samorządu Szkolnego – Kristinie Goroszko z klasy 2B • Członkom Samorządu Uczniowskiego: Alicji Chomko (kl. 3TG), Wiolecie Lipce (kl. 3TG), Martynie Kaciuczyk (kl. 3TG), Weronice Sosnowskiej (kl. 3TG), Natalii Miturze (kl. 3TG), Mateuszowi Czarneckiemu (kl. 4TIG), Grzegorzowi Wachowiczowi (kl. 3TMS), Maciejowi Siliwoniukowi (kl. 3TG) • za przygotowanie oprawy technicznej i muzycznej imprezy podziękowania należą Jakubowi Chmielowcowi z klasy 3TS1 i Dawidowi Naumiukowi z klasy 2TEI • za fotorelację imprezy podziękowania należą się Weronice Sosnowskiej i Maciejowi Siliwoniukowi z klasy 3TG Nad przeprowadzeniem całej imprezy czuwali Opiekunowie Samorządu Szkolnego Pani Marta Bąkowska i Pani Laura Czuhan.
Dyrekcja szkoły wraz z gronem pedagogicznym i całą społecznością szkoły życzą nowoprzyjętym uczniom wielu sukcesów i nieustającego zapału do osiągania wysokich wyników w nauce. Pragnie, aby dobry nastrój i duch rywalizacji nieustannie towarzyszyły im w pokonywaniu trudności w zdobywaniu szczytów na drodze wyznaczonego celu. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy powodzenia!
Dodane: 2021-10-24, przez: Ewa Toczek