Konkurs fotograficzny„Górnictwo i geologia w obiektywie”
KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA UCZNIóW SZKóŁ PONADPODSTAWOWYCH Wydział Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym „Górnictwo i geologia w obiektywie” odbywającego się pod patronatem Dziekana Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii prof. dr. hab. inż. Radosława Zimroza   UCZESTNICY:
Konkurs jest adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, kształcących się w roku szkolnym 2021/2022.
NAGRODY:
Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne:
I nagroda - 1000 zł; II nagroda - 700 zł; III nagroda - 300 zł Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia zostaną opublikowane na stronie Politechniki Wrocławskiej. TERMIN: Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 31 marca 2022 r. Termin ogłoszenia Laureatów konkursu do 15 maja 2022 r. TEMAT: Górnictwo i geologia w obiektywie OPIS: Górnictwo i geologia z perspektywy młodych to nowe spojrzenie na obiekty i obszary o istotnym znaczeniu gospodarczym, a także wysokich walorach przyrodniczych, społecznych i kulturowych. Bez geologii nie ma górnictwa. Geologia to nauka o historii i procesach zachodzących we wnętrzu i na powierzchni Ziemi. Ich poznawanie i obserwacja jest podstawą rozwoju wiedzy i zainteresowań przyrodniczych. Natomiast górnictwo to działalność zmierzająca do pozyskania istotnych surowców mineralnych, które są wykorzystywane w różnych obszarach gospodarki. Jednak górnictwo i geologia to nie tylko eksploatacja złóż i wiedza o historii i budowie Ziemi, to także obiekty i obszary zrewitalizowane i wykorzystywane turystycznie. ZGŁASZANIE PRAC KONKURSOWYCH:
Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami na stronie internetowej: https://wggg.pwr.edu.pl/o-wydziale/konkurs-fotograficzny-dla-szkol-ponadpodstawowych
Dodane: 2021-10-10, przez: Ewa Toczek