Spotkanie Bialskiego Systemu Doradztwa Zawodowego
W dniu 4 października 2021 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie zainicjowane przez Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Biała Podlaska w ramach Bialskiego Systemu Doradztwa Zawodowego.

Uczestnikami spotkania byli dyrektorzy placówek oświatowych, wraz z doradcami zawodowymi.

Pani Magda Nowosielska przekazała informacje dotyczące wdrażania we wszystkich placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Miejską pakietu Microsoft 365 w wersji rozbudowanej.

Pani Monika Dadacz odczytała sprawozdanie z bialskiego doradztwa zawodowego. W bieżącym roku w naszym mieście zostało zrealizowanych ponad 3000 działań, w tym ponad 300 kształtujących zawodoznawstwo.

Pan Stanisław Romanowski przedstawił plan spotkania i kierunek, na który warto położyć nacisk w doradztwie szkolnym. Między innymi wycieczki zawodoznawcze do przedsiębiorców, giełdy szkół, odbywanie wyjść do szkół podstawowych, promując własną szkołę i kierunki kształcenia.

Zaproponowane zostały takie akcje jak zawodowy strzał w 10 organizowany przez kuratorium, mapa karier i dzień przedsiębiorczości. Także targi pracy dla rodziców podczas zebrań. Tablice zawodów, w  przypadku naszej szkoły funkcjonuje zakładka na stronie szkoły z doradztwa zawodowego.

Pani Ewa Tatarczak przedstawiła propozycję zmiany podstawy programowej kładącej większy nacisk na rozwijanie kompetencji miękkich. Padła propozycja targów edukacyjnych, jak również została wykazana otwartość na współpracę.

Zostały pokazane trzy prezentacje z realizacji doradztwa zawodowego: Przedszkola Samorządowego nr 13,  Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 (czyli Szkoła Podstawowa nr 1 i LO nr 2).

Na zakończenie nastąpiło podsumowanie spotkania, biorąc pod uwagę pytania uczestników. Nasz dyrektor Ryszard Dołęga wykazał gotowość realizacji wycieczek zawodowych po naszej szkole, dedykowanych uczniom szkół podstawowych.
Dodane: 2021-10-04, przez: Laura Czuhan