Trzech uczniów z naszej szkoły brało udział w projekcie „Z pomysłem w przyszłość
Od 1 września 2021 r. do 28 września 2021 r. w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy trwała realizacja projektu „Z pomysłem w przyszłość”, finansowanego ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji MEN. Brało w nim udział po dziesięciu uczestników i dwóch opiekunów Centrum oraz organizacji partnerskiej z Litwy.
W projekcie „Z pomysłem w przyszłość” naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
  • Artyszuk Mateusz klasa 2 A,
  • Laszuk Hubert klasa 2 A,
  • Wyganowska Sylwia klasa 3 A1.
Głównym celem realizowanego projektu było zwiększenie szans na rynku pracy uczestników projektu i odbiorców działań upowszechniających poprzez rozwijanie postaw przedsiębiorczości, pomysłowości i współpracy na rzecz aktywności społecznej, a także pozyskiwanie i przekazywanie wiedzy i pomysłów o przedsiębiorczości społecznej, ze zwróceniem uwagi na korzyści i możliwości wspólnego prowadzenia działalności w ramach przedsiębiorstwa społecznego. Ponadto dzięki wspólnej realizacji projektu młodzież z Polski i Litwy poznała kulturę swego kraju sąsiedzkiego, rozwinie poczucie tolerancji i solidarności, zmotywuje siebie i innych do większej aktywności społecznej.
Więcej informacji na temat projektu „Z pomysłem w przyszłość” oraz fotorelacja jest na stronie internetowej Radiobiper.info pod linkiem Roskosz: „Z pomysłem w przyszłość” w ECKiW OHP oraz Roskosz: Wspólne biznesy młodzieży z Polski i Litwy (film) (galeria).
Dodane: 2021-09-29, przez: Ewa Toczek