Dzień Patrona Szkoły i ślubowanie klas pierwszych
W dniu 24 września 2021 r. na terenie szkoły uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły i ślubowanie klas pierwszych.
święto Patrona Szkoły jest jedną z najważniejszych uroczystości szkolnych. Dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2, Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura – „bohaterowie polskiego nieba" stali się symbolami heroizmu i odpowiedzialności – o czym wspomniał podczas przemówienia Pan dyrektor Ryszard Dołęga.

święto Patrona Szkoły to doskonała okazja, aby uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie na sztandar i tym samym oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej.
    ślubowanie składali uczniowie wyróżnieni za najlepsze wyniki w nauce:
    1.    Elżbieta Doroszuk – klasa 1 TG
    2.    Dominika Kalinka – klasa 1 TS
    3.    Aleksandra Bakun – klasa 1 TG
    4.    Kazimierz Daniluk – klasa 1 TG
    5.    Gabriel Madej – klasa 1 TI
    6.    Szczepan Semeniuk – klasa 1 TI
    7.    Piotr Markowski – klasa 1 TEM
    8.    Przemysław Michaluk – klasa 1 TS
    9.    Marcel Wachulik – klasa 1 TEM
Aby podkreślić nietuzinkowość patronów naszej szkoły, młodzież z klas 2 TEI  i  2 TM przygotowała akademię pod hasłem „W życiu nigdy nie jest za późno na 3 rzeczy: miłość, naukę i spełnianie marzeń".

Nad częścią artystyczną pieczę sprawowały wychowawczynie klas - Pani Teresa Chalecka i Pani Katarzyna Wojewoda oraz Pani Anna Kozłowska ze Szkolnego Klubu Muzycznego.

W uroczystościach wzięli udział członkowie Pocztu Sztandarowego i Pocztu Flagowego, którzy nadali uroczysty charakter wydarzeniu.

Dodane: 2021-09-24, przez: Ewa Toczek